Prohledat tento blog

TO ENGLISH SPEAKING READERS

This blog is dedicated to the rockband The Crash from Czech republic, which has existed since 1968 till 1971 and played mostly music from the late sixties and early seventies. In 2010, after more than 40 years the members of the band came together and again started from where they stopped in 1971. Almost complete original group was together up to 2012. Currently they play on regular basis whenever there is interest for their music. Only one original member of the band is left, namely Tomáš Stabenow - accompanying guitar. Solo guitarist Láďa Biela joined the group in 2011. New drummer Milan Bačo joined band again in 2019. He used to play with The Crash durig years 1969-1971. Latest member who joined the band in november 2019 is the bass guitarist Zdeněk Pejsar. Aim of the band is to play music of those great bygone days. This blog-page was created in order to give some information about band's history, support their effort in continuing to play and bring to you latest news about the band and upcoming performances.

The Crash

The Crash

úterý 29. listopadu 2011

Hraní v Chebském KASSu

Sobota 26 listopadu 2011 stála ve znamení vůbec poslední akce v Chebském KASSu, které se zůčastnily tři kapely, jmenovitě Yardy´s Band, Old Boys P. Krále a The Crash. Co se složení kapel týkalo, tak se jednalo výhradně o staré rockery (bigbíťáky), které ještě chuť do hraní neopustila. Sál byl nabitý k prasknutí a atmosféra nás hodila skutečně o těch 45 let nazpět. Nálada mezi lidmi vynikající, prostě neuvěřitelná ve srovnání s naším K.V. regionem. Na parketu před podiem by nepropadla ani jehla a ten vlastně zabíral tři čtvrtiny sálu. Lidé se skutečně bezprostředně bavili a měli živý kontakt s vystupujícími kapelami. Každá kapela měla svůj osobitý způsob podání repertoáru, který se u všech kapel skládal z muziky šedesátých a počátku sedmdesátých let. Lidem se to evidentně líbilo a při pohledu do obecenstva mě mimoděk napadlo, aby někdo z nich náhodou při tom křepčení nedostal nějakou tu příhodu (mrtvici). Věk obecenstva odpovídal zhruba věku muzikantů, takže všichni byli na stejné vlně. Je jasné, že zde silně vládla nostalgie a návrat všech do časů minulých. To se opravdu povedlo.


Samotní The Crash nastoupili jako poslední. Trochu jsme si dělali starosti, protože Tomáš Stabenow i Bondy nejsou v poslední době zdravotně ve své kůži. Hrálo se tak, jak je kapela zvyklá, tj. pěkně řízně, čímž jsme se lišili od předchozích skupin. To skvěle sedlo obecenstvu a po každé skladbě zněl potlesk, pískání a jiné halasné zvukové projevy. Čím déle jsme hráli, tím se to jen stupňovalo a po poslední skladbě došlo vyloženě na skandování typu „Přidat a  ještě“.  Za podpory přítomného Jirky Hilburgera jsme tedy dvě skladby zopakovaly a tím celý večer uzavřeli. O tom, že náš repertoár je příliš krátký, samozřejmě víme. Zde se jasně ukázala nutnost o jeho rozšíření. Není třeba dodávat, že tato akce byla vyjímečně zdařilá a všichni, jak diváci tak i kapely byli náramně spokojeni. O to se zasloužila i výborná zvuková technika, kterou obstaral Lumír Špetlík, a který je k dosažení na čísle 721475844. Bylo to výborně připravené ukončení jedné éry – éry KASSu. Náš dík patří pořadatelům a všem, kdo na této akci byli.
Milan Chmelenský který také na akci byl, pořídil sérii fotek, které jsou umístěny na připojeném odkazu:

https://picasaweb.google.com/114595467914923135386/CajeCHEB28Listopadu2011

Žádné komentáře: