Prohledat tento blog

TO ENGLISH SPEAKING READERS

This blog is dedicated to the rockband The Crash from Czech republic, which has existed since 1968 till 1971 and played mostly music from the late sixties and early seventies. In 2010, after more than 40 years the members of the band came together and again started from where they stopped in 1971. Almost complete original group was together up to 2012. Currently they play on regular basis whenever there is interest for their music. Only one original member of the band is left, namely Tomáš Stabenow - accompanying guitar. Solo guitarist Láďa Biela joined the group in 2011. New drummer Milan Bačo joined band again in 2019. He used to play with The Crash durig years 1969-1971. Latest member who joined the band in november 2019 is the bass guitarist Zdeněk Pejsar. Aim of the band is to play music of those great bygone days. This blog-page was created in order to give some information about band's history, support their effort in continuing to play and bring to you latest news about the band and upcoming performances.

The Crash

The Crash

středa 18. prosince 2013

Akce Pod Mostem

V pátek 13 prosince 2013 se konalo v Dalovické Pod Mostem (Hall) vystoupení kapel Present Perfect a The Crash. Na akci, kterou zařídil Tom Stabenow, přišlo něco přes sedmdesát lidí, kteří překousli to, že je pátek třináctého i sychravé počasí, do kterého bys ani psa nevyhnal. Nicméně mým dojmem je, že se přítomným kapelám přesto podařilo navodit skvělou a pohodovou atmosféru pro ty, kteří se sem vydali.

Jako první se uvedla kapela Present Perfect ze Sokolova, pro kterou toto vystoupení znamenalo počátek hraní na veřejnosti v její novodobé historii. Za svůj blues-rock styl a nevšední výběr svého repertoáru, který přehráli velmi dobře a kde vynikal především jejich mladý sólový kytarista Petr Jungwirth a také zpěvačka Klára Folaufová, sklízeli po každé skladbě potlesk. Dobře si za svými klávesami vedl i frontman kapely Milan Chmelenský (Emerson), který si také zazpíval slušný počet skladeb. Na basu nám předvedl velice dobrý výkon Petr Norton a spolu s bubeníkem Milanem Gösslem se postarali o to, že to kapele pěkně šlapalo. Síla zvuku u zpěvu byla trochu slabší, což bylo zapříčiněno faktem, že se hrálo bez zvukaře. Přesto celkově vzato, to oběma kapelám znělo nadmíru dobře. Myslím, že tuto blues-rockovou sestavu určitě ještě ve Varech v budoucnosti uvidíme. Na každý pád jim děkujeme za jejich návštěvu i předvedené výkony.


Druzí nastoupili The Crash z Nejdku, aby po zhruba roce a půl konečně zase zahráli na veřejnosti. Bylo to pro kapelu první hraní v nové sestavě a také s novým elánem. Repertoár byl mezitím rozšířen o deset nových skladeb. Po znělce, kdy byli uvedeni členové kapely se rozezněla série hitů, při kterých přítomní dávali najevo svoji spokojenost, a to ať už potleskem, pískáním nebo různými zvuky. Na parket se nahrnuli první tančící a sféra rostla s počtem odehraných songů. Kapele to jak se říká šlapalo a podle srovnání s vystoupeními v minulosti, je tato nová formace The Crash, co se výkonu týká, doposud asi ta nejlepší. O výzdobu plakáty a transparenty na sále se postaral náš dvorní plakátník a stará firma Tomáš Cuhra alias Šveska. Také nafotil spolu se svojí Adinkou spousty fotek a my jim za to děkujeme. Jinak recenzi o tom, jak The Crash zahráli ponechávám na starosti zkušenému Emersonovi. Jakmile ji napíše, tak ji sem přidáme. Za kapelu The Crash bych touto cestou chtěl poděkovat všem těm, kteří neváhali a do Dalovic přišli.
Číňan

3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Venco, moc hezky jsi to napsal. Jsem zvědavej jak to viděl Emerson a taky na to jestli se najde někdo kdo to okomentuje z dalších přátel. Šveska si právem stěžuje na to, že tam může dát třeba 100 fotek, kdekdo se na to docela rád podívá ale nikdo to neocení a nenapíše ani ťuk.Tak proč se to dělá? TOM

Anonymní řekl(a)...

Tak....premieru jste zvládli (zřejmě úspěšně :), tedy gratuluji, okomentovat osobně nic nemůžu, jelikož jsem nebyl přítomen a do těch Nových Hamrů se také nedostanu. Chtělo by to šoupnout (časem) taky na You tube a na bandzone.cz, trošku podumat o nějaké té marketingové strategii, aby to nakonec nezůstalo jenom u hraní 3 - 4x za rok.
Fotky jsem viděl, ale z toho se nedá samozřejmě nic poznat (kvalita hraní), jsem také zvědav na komentář (hodnocení) Emersona.
bob

Anonymní řekl(a)...

Bobe díky za koment, je to jasný… ovšem zádrhel ve hraní vzniknul odchodem zpěváka, dlouhodobým stonáním Bondyho a pak také jeho následujícím odchodem, načež i Tom byl déle marod, nový basák mohl až od letošního října… no prostě souhra smůly na všech frontách. Snad to nyní už bude lepší. Věřím, že se ti podaří nás jednou někde načapat :-)
Číňan