Prohledat tento blog

TO ENGLISH SPEAKING READERS

This blog is dedicated to the rockband The Crash from Czech republic, which has existed since 1968 till 1971 and played mostly music from the late sixties and early seventies. In 2010, after more than 40 years the members of the band came together and again started from where they stopped in 1971. Almost complete original group was together up to 2012. Currently they play on regular basis whenever there is interest for their music. Only one original member of the band is left, namely Tomáš Stabenow - accompanying guitar. Solo guitarist Láďa Biela joined the group in 2011. New drummer Milan Bačo joined band again in 2019. He used to play with The Crash durig years 1969-1971. Latest member who joined the band in november 2019 is the bass guitarist Zdeněk Pejsar. Aim of the band is to play music of those great bygone days. This blog-page was created in order to give some information about band's history, support their effort in continuing to play and bring to you latest news about the band and upcoming performances.

The Crash

The Crash

čtvrtek 31. října 2013

Poslední zprávy kolem kapely

Kapela The Crash se konečně pomalu dává do pohybu. Po doplnění o další dva členy, tj. Vítka Šebestu na post baskytaristy a Petra Kuliše coby klávesáka, kdy oba také zpívají, se po několika zkouškách dá mluvit o přijatelné sehranosti, a proto i schopnosti vystoupit před veřejností. Do konce roku jsou prozatím naplánována dvě vystoupení. První se koná  v Karlových Varech-Dalovicích, v pátek 13. prosince od 19:00 hodin v restauraci Pod mostem (Hall), kde se jinak tradičně pořádají Rockoviny. Současně s námi zde také bude hrát staro-nová kapela The Present Perfect ze Sokolova, která je postavená kolem Milana Chmelenského alias Emersona. Hrají převážně bluesové skladby (John Mayall, Savoy Brown, Snowy White atd.) ale i jiné věci.  Mimochodem, Emerson měl původně s The Crash hrát na klávesy ale po vlastním uvážení od toho upustil. POZOR ZMĚNA! Další hraní The Crash je pak v sobotu 21. prosince v hotelu Schwarz v Nových Hamrech od 20:00 hodin.

Když už tady píši, tak jsem si všimnul, že náš blog od ledna navštívilo přes 2500 lidí, což posouvá celkovou cifru návštěvnosti na více něž 8500! Další potěšitelnou zprávou pro Nejdečáky je, že Crasháci by měli hrát příští rok na Nejdecké pouti. Také se plánuje hraní v Kotli a na dalších místech. Takže z mrtvýchvstání kapely po více než roce je již faktem. Proto vás, naše příznivce a přátele, srdečně zveme na některou z našich akcí a myslím, že nebudete zklamáni.


Žádné komentáře: