Prohledat tento blog

TO ENGLISH SPEAKING READERS

This blog is dedicated to the rockband The Crash from Czech republic, which has existed since 1968 till 1971 and played mostly music from the late sixties and early seventies. In 2010, after more than 40 years the members of the band came together and again started from where they stopped in 1971. Almost complete original group was together up to 2012. Currently they play on regular basis whenever there is interest for their music. Only one original member of the band is left, namely Tomáš Stabenow - accompanying guitar. Solo guitarist Láďa Biela joined the group in 2011. New drummer Milan Bačo joined band again in 2019. He used to play with The Crash durig years 1969-1971. Latest member who joined the band in november 2019 is the bass guitarist Zdeněk Pejsar. Aim of the band is to play music of those great bygone days. This blog-page was created in order to give some information about band's history, support their effort in continuing to play and bring to you latest news about the band and upcoming performances.

The Crash

The Crash

středa 27. února 2013

Bondy končí... kapela také?

I když jsem tuto zprávu věděl již před více jak 14 dny, díky mé cestě do zahraničí jsem se nedostal k tomu ji dát dříve na blog. Tak tedy, Bondy definitivně skončil s hraním bez bližšího udání důvodů. Docela rána pro zbytek kapely, která se usilovně snažila znovu nastartovat po odchodu zpěváka Václava Vozky. Přípravy na nový start byly již relativně daleko, včetně zajištění zpěvu i varhan. Práce na zařízení zkušebny byla v přípravném stádiu a mezitím se mohlo zkoušet ve Staré Roli. Tím, že Bondy odešel, zbývají v kapele ze starých The Crash pouze její dva členové: Tomáš Stabenow a Václav Li (Číňan). Nastává proto dilema, jestli to má vůbec cenu pokračovat jako The Crash s novým basákem, který by byl k dispozici až na podzim letošního roku. Naposledy se hrálo na Pozorce loni v srpnu. Pokud by se chtělo pokračovat a čekat až do podzimu, bylo by to více než rok co kapela spolu nehrála. Po vzájemné domluvě mezi Tomem a Číňanem se nechává celá věc prozatím otevřená a jen čas ukáže, zdali se ještě někdy bude hrát... ať se kapela jmenuje jakkoliv.

Našim příznivcům za jejich návštěvy, ať už v minulosti na Číně nebo v novodobé historii kapely, velmi děkujeme a moc nás mrzí, že s největší pravděpodobností pro ně již nebudeme moci zahrát. Ostatně je to celkem přirozené, že všechno dříve nebo později jednou pomine. Pokud by se vyskytla nějaká zpráva, dáme vám samozřejmě vědět. Za zbytek kapely se s vámi loučí Číňan.

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

beat ,beat beat

Anonymní řekl(a)...

přes velké zklamání hudebního úmrtí Bondyho máme za něj adekvátní náhradu muzikanta naší generace ,baskytaristu,rockera a dokonce z nejdku tak uvidíme TOM Crash