Prohledat tento blog

TO ENGLISH SPEAKING READERS

This blog is dedicated to the rockband The Crash from Czech republic, which has existed since 1968 till 1971 and played mostly music from the late sixties and early seventies. In 2010, after more than 40 years the members of the band came together and again started from where they stopped in 1971. Almost complete original group was together up to 2012. Currently they play on regular basis whenever there is interest for their music. Only one original member of the band is left, namely Tomáš Stabenow - accompanying guitar. Solo guitarist Láďa Biela joined the group in 2011. New drummer Milan Bačo joined band again in 2019. He used to play with The Crash durig years 1969-1971. Latest member who joined the band in november 2019 is the bass guitarist Zdeněk Pejsar. Aim of the band is to play music of those great bygone days. This blog-page was created in order to give some information about band's history, support their effort in continuing to play and bring to you latest news about the band and upcoming performances.

The Crash

The Crash

pátek 4. ledna 2013

Jimi Hendrix – 42 let v rockovém nebi

Veronika /18. září 2012 v 15:44

Dne 18. září 1970 bylo v jednom z Londýnských bytů nalezeno tělo Jimiho Hendrixe. Oficiální verze dle úmrtní zprávy zní, že se zadusil zvratky. Jak to tak ale bývá, je okolo jeho smrti mnoho spekulací včetně možnosti předávkování léky i vražda. Pokud je nic takového ale za tak dlouhou dobu neprokázalo, teď už na tom sotva někdo něco změní. Smrt takové hvězdy, jako byl Jimi Hendrix, byla šokem pro všechny, kteří ho jen trochu znali a zajímali se o jeho život a hudbu. Na jeho smrti je jedna velmi zvláštní věc, a to, že svou smrtí se připsal na seznam členů tzv. "27 Club". Co že to je? Klub 27 je neoficiální seznam pěti známých osobností, které zemřeli ve věku 27 let. Kromě Jimiho Hendrixe se sem řadí Brian Jones (Rolling Stones), Janis Joplin, Jim Morrison (The Doors) a Kurt Cobain (Nirvana). Úmrtí v tak nízkém věku ale není jediné pojítko, které je důležité pro Klub 27. Dalším "symbolem" jsou bohužel i drogy, které byli více či méně spojené i se smrtí všech těchto hudebníků. Těch, co zemřeli ve věku dvaceti sedmi let je ale samozřejmě (a bohužel) více, a mezi další osobnosti které se do Klubu 27 řadí patří například i Amy Winehouse. Teď se ale vrátím k Jimi hendrixovi a na jeho počest si pustím jednu z jeho velmi slavných písní.

 Jimi Hendrix - Hey Joe1 komentář:

Unknown řekl(a)...

Jimi Hendrix, jedna z nesmrtelných osobností hudebního nebe! Co takhle si ho pověsit do uší? http://lovemusic.cz/produkt/3759-trsatkove-nausnice-jimi-hendrix