Prohledat tento blog

TO ENGLISH SPEAKING READERS

This blog is dedicated to the rockband The Crash from Czech republic, which has existed since 1968 till 1971 and played mostly music from the late sixties and early seventies. In 2010, after more than 40 years the members of the band came together and again started from where they stopped in 1971. Almost complete original group was together up to 2012. Currently they play on regular basis whenever there is interest for their music. Only one original member of the band is left, namely Tomáš Stabenow - accompanying guitar. Solo guitarist Láďa Biela joined the group in 2011. New drummer Milan Bačo joined band again in 2019. He used to play with The Crash durig years 1969-1971. Latest member who joined the band in november 2019 is the bass guitarist Zdeněk Pejsar. Aim of the band is to play music of those great bygone days. This blog-page was created in order to give some information about band's history, support their effort in continuing to play and bring to you latest news about the band and upcoming performances.

The Crash

The Crash

čtvrtek 29. prosince 2011

Hraní ve Varech

Akce Nejdeckých kapel v Karlových  Varech proběhla celkem v pohodě, a ke spokojenosti jak návštěvníků, tak i zůčastněných rockových skupin. Atmosféra v sále byla více než dobrá a to, že se jednalo jen o obyčejný pracovní den, neovlivnilo návštěvnost, která byla velmi slušná. O celé akci informuje podrobněji portal.crash-club.cz: http://portal.crash-club.cz/blog/tabid/101/EntryId/252/HRADBY-MESTA-K-V-PROVALENY-ALE-HLAVNE-DIKY-MLADE-KAPELE-DOVOLENY-NAPETI.aspx

Jako první nastoupila Nejdecká kapela Dovolený Napětí. Její repertoár tvoří výhradně vlastní tvorba a hraje Punk-Rock. Přivezla sebou i početnou skupinu svých příznivců, kteří dokázali svým nadšením a elánem na parketu před kapelou vytvořit super atmosféru. Je dobré, když se mladým kapelám dá příležitost vystupovat a získat tak cenné zkušenosti do dalšího hraní. To tato akce určitě splnila. 

Další na řadě byli novodobí The Crash, pro které toto vystoupení znamenalo premiéru v Karlových Varech. Bylo znát, že se kvalita jejich hraní postupně zlepšuje, i když se tentokráte hrálo bez Toma Stabenowa, který skončil na marodce. Obětavě a nezištně ho zaskakoval Jirka Hilburger z kapely VAR. Proto mu touto cestou ještě jednou moc děkujeme za jeho pomoc. Repertoár kapely byl rozdělen na dvě části, a je stále jasnější, že musí být definitivně rozšířen. Obecenstvu se podaný výkon líbil a o to tu šlo. 

Třetí v pořadí se představili karlovarskému obecenstvu VAR s jejich celkem tvrdou rockovou smrští. Zrovna tak jako Dovolený Napětí, i jejich repertoár tvoří víceméně vlastní tvorba. Hrají pouze ve třech a o zpěv se stará leader a kytarista kapely Jirka Hilburger. Pro něho znamenalo hraní ve Varech docela mimořádné vypětí, protože si již odehrál sérii s The Crash a následovně se svojí skupinou. Také proto si po hraní stěžoval na bolest v jeho levé ruce, na které utrpěl v minulosti těžký úraz. O to více si vážíme jeho předvedeného výkonu. I VAR měl ve Varech úspěch a mohou být na své vystoupení právem pyšní. 

Takže suma sumárum vydařená akce, o které se předem mezi skeptiky pochybovalo. Zase se ukázalo, že kde je dobrá vůle, tam to většinou i dobře dopadne. Děkuji všem návštěvníkům za jejich přízeň, a současně jim přejeme velmi vydařený, úspěšný a na muziku bohatý Nový Rok 2012.

2 komentáře:

Vladimír Uhlíř řekl(a)...

Vaše zprávy » Karlovy Vary
Počet zhlédnutí: 133 Článek od uživatele Vladimír Uhlíř
Nejdecká rocková jízda rozhýbala dalovickou Pod Mostem Hall

Vydařený koncert tří nejdeckých rockových kapel se uskutečnil v úterý 27. prosince na scéně Pod Mostem Hall v Dalovicích u Karlových Varů.
Muzikanti z kapel Dovolený Napětí, The Crash a VAR společně
Celkem 6 fotografií

Muzikanti z kapel Dovolený Napětí, The Crash a VAR společně

FOTO: Doubravka Uhlířová
Autor Vladimír Uhlíř

Propagátor činnosti organizací, které se věnují práci s dětmi a mládeží v jejich volném čase.

RSS

Napište článek o dění ve vašem okolí. Stalo se něco zajímavého? Má se něco zajímavého stát?

Včera 10:01

V malém, ale útulném prostředí dalovické Pod Mostem Hall vystoupily skupiny The Crash, VAR a Dovolený Napětí. Parkoviště nestačilo, přilehlá ulice byla plná a o židlích nemluvě, jenom od Dovoleného napětí přijelo sedm aut. Koncert byl velice dobře ozvučený díky zvukaři Lumíru Špetlíkovi.

Beatová kapela The Crash existuje již od roku 1968 a hraje převážně muziku z druhé poloviny šedesátých a počátku sedmdesátých let. V roce 2010 se po čtyřech desetiletích dala opět dohromady a v současnosti tu a tam příležitostně vystupuje. Z původního složení kapely v ní doposud hrají čtyři členové: Tomáš Stabenow, doprovodná kytara, Bohumír Dvořák (Bondy), basová kytara, Václav Vozka, zpěv a Václav Li (Číňan), bicí nástroje. Posledním přírůstkem kapely sólový kytarista Láďa Biela.

Své fanoušky nejdřív rozhýbali hudebníci z Dovolenýho Napětí. Nebyli by to oni, aby se jim něco nepřihodilo - tentokrát prasklá struna na kytaře. A tak při krátké technické přestávce rozjel improvizací bubeník Jan Bernard. Dovolený Napětí pak mohlo pokračovat ve svém vystoupení. Fanoušci si vyžádali přídavek- tolik oblíbenou píseň Brambory.

Když se mladší publikum vyřádilo, nastoupili pamětníci The Crash. To už se na parketu rozjížděly i starší ročníky a nebylo tam k hnutí. Crasháci byli bohužel donuceni zahrát bez Toma Stabenowa, který má zdravotní problémy. Zaskočil ho Jirka Hilburger z kapely VAR, který má velkou zásluhu na tom, že se nynější The Crash vůbec znovu dali dohromady.

Koncert zakončili VAR, při kterých se do tance na parketu zapojili i členové předchozích dvou kapel.

všežravec řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.