Prohledat tento blog

TO ENGLISH SPEAKING READERS

This blog is dedicated to the rockband The Crash from Czech republic, which has existed since 1968 till 1971 and played mostly music from the late sixties and early seventies. In 2010, after more than 40 years the members of the band came together and again started from where they stopped in 1971. Almost complete original group was together up to 2012. Currently they play on regular basis whenever there is interest for their music. Only one original member of the band is left, namely Tomáš Stabenow - accompanying guitar. Solo guitarist Láďa Biela joined the group in 2011. New drummer Milan Bačo joined band again in 2019. He used to play with The Crash durig years 1969-1971. Latest member who joined the band in november 2019 is the bass guitarist Zdeněk Pejsar. Aim of the band is to play music of those great bygone days. This blog-page was created in order to give some information about band's history, support their effort in continuing to play and bring to you latest news about the band and upcoming performances.

The Crash

The Crash

středa 3. dubna 2013

Dobrá zpráva… The Crash jedou dál!

Na setkání kapely The Crash 23. března v Karlových Varech se rozhodlo o její další existenci. Kapela se ocitla po odchodu zpěváka Václava Vozky a basáka Bondyho před otázkou co dál a jestli vůbec dál. Právě setkání ve Varech bylo v tomto bodě důležité. Do kapely byl přibrán nový baskytarista Vítek Šebesta, který pochází z Nejdku a je věkově blízký ostatním členům v kapele. Má bohatou, všestrannou a dlouholetou zkušenost co se muziky týče, a hlavně má také chuť s námi hrát. Uvažovalo se dokonce i o tom, přibrat do kapely klávesáka, aby tak byl sound kapely plnější a bližší původním skladbám, ve kterých často varhany apod. figurují. S klávesákem to již bylo domluvené, ovšem ten si to na poslední chvíli rozmyslel. Takže se bude nejspíš hrát pouze ve čtyřech, jako tomu ostatně bylo i u většiny kapel v šedesátých a sedmdesátých letech.

Díky Tomovi Stabenowovi se také konečně a hlavně nastálo vyřešil starý problém zkušebny. V těchto dnech se dokončuje ve Varech její úprava a vnitřní vybavení. Dále se musí sehnat bicí sada a pak se v podstatě může začít zkoušet. Takže po delší odmlce bude The Crash v novém kabátě, během relativně krátké doby opět schopná zahrát svým příznivcům. Repertoár také bude rozšířen o nové skladby a o zpěv se postarají kytarista Láďa Biela a nový baskytarista Vítek Šebesta. Zase se jen potvrzuje pravidlo, že kde je vůle a chuť, tam je i naděje. Již se těšíme na příští setkání s vámi, během našeho dalšího vystoupení.Vítek Šebesta za mlada

Žádné komentáře: