Prohledat tento blog

TO ENGLISH SPEAKING READERS

This blog is dedicated to the rockband The Crash from Czech republic, which has existed since 1968 till 1971 and played mostly music from the late sixties and early seventies. In 2010, after more than 40 years the members of the band came together and again started from where they stopped in 1971. Almost complete original group was together up to 2012. Currently they play on regular basis whenever there is interest for their music. Only one original member of the band is left, namely Tomáš Stabenow - accompanying guitar. Solo guitarist Láďa Biela joined the group in 2011. New drummer Milan Bačo joined band again in 2019. He used to play with The Crash durig years 1969-1971. Latest member who joined the band in november 2019 is the bass guitarist Zdeněk Pejsar. Aim of the band is to play music of those great bygone days. This blog-page was created in order to give some information about band's history, support their effort in continuing to play and bring to you latest news about the band and upcoming performances.

The Crash

The Crash

čtvrtek 14. listopadu 2019

9.11.2019 Crash u Žáby v Nejdku

V sobotu 9. listopadu proběhla stěžejní akce roku 2019 naší kapely The Crash. Křtila se totiž kniha autora Radka Diestlera "Marshally na doraz" o historii bigbítu v Západočeském kraji. Kniha popisuje historii, vznik a problémy všech kapel v kraji od roku 1960-2000. Křest knihy proběhl letos již v Sokolově a v Plzni, ale protože Nejdek byl také významným střediskem kde to bigbítem žilo, rozhodli jsme se uspořádat důstojnou oslavu vydání i zde. 
Jelikož skalních příznivců a vyznavačů "starého bigbítu" stále ubývá, rozhodli jsme se uspořádat akci v komornějším sále "U Žáby" - a vyšlo to. Sál byl sympaticky zaplněn, atmosféra skvělá a měli jsme radost z toho, že jsme se po čase viděli i se spoustou lidí, kteří již v letech 1969 navštěvovali Beat club Crash (Čínu) v Suché. Pokud se týká kapel tak tam jsme si dali takovou podmínku, že vystoupí kapely kde bude zastoupen alespoň jeden muzikant který tehdy hrál a zažil éru kdy fungovala Čína. A tak zahráli Crossroad z Chebu se zpěvákem Václavem Vozkou (ex The Crash), Starý Psi z Plzně s výborným baskytaristou Wildou Buzinkayem (ex Cathedrall a Mahagon) a domácí The Crash, ve které jsou  dva původní členové: Tomáš Stabenow a Milan Bačo. Večera se zůčastnil i bubeník legendární Venca Li - Číňan, který opustil Krešáky koncem roku 2018. Překvapivě se zde později mezi námi objevil i tehdejší zvukař a technik Jiří Smolík, dále propagátor a malíř plakátů i autor výzdoby klubu na Suché Tomáš Šveska Cuhra. Hrálo se téměř nonstop do druhé hodiny ranní, zněly songy, které všichni znali a zpívali s kapelama. Večer nazvaný "Na západní frontě BEAT" se povedl!
Tomáš Stabenow

Žádné komentáře: