Prohledat tento blog

TO ENGLISH SPEAKING READERS

This blog is dedicated to the rockband The Crash from Czech republic, which has existed since 1968 till 1971 and played mostly music from the late sixties and early seventies. In 2010, after more than 40 years the members of the band came together and again started from where they stopped in 1971. Almost complete original group was together up to 2012. Currently they play on regular basis whenever there is interest for their music. Only one original member of the band is left, namely Tomáš Stabenow - accompanying guitar. Solo guitarist Láďa Biela joined the group in 2011. New drummer Milan Bačo joined band again in 2019. He used to play with The Crash durig years 1969-1971. Latest member who joined the band in november 2019 is the bass guitarist Zdeněk Pejsar. Aim of the band is to play music of those great bygone days. This blog-page was created in order to give some information about band's history, support their effort in continuing to play and bring to you latest news about the band and upcoming performances.

The Crash

The Crash

pondělí 28. dubna 2014

Poslední zprávy kolem kapely

Sobotní vystoupení kapely v příjemném hotelu Schwarz v Nových Hamrech nemělo chybu. Venku sice pršelo, to však vůbec neodradilo ty, kteří si zde po více jak čtvrtletní pauze nechtěli nechat ujít další várku starého dobrého bigbítu v provedení Crešáků. Úderem osmé hodiny již byla všechna místa obsazena a první nadrženci čekali na parketu na úvodní tóny kytar. Jak se dalo očekávat, úspěšný výběr skladeb které mají The Crash v repertoáru vykonal své. Během několika okamžiků se rozjela parádní nálada a po celý večer byl parket neustále plný. V pozdější fázi se sféra natolik vystupňovala, že v určitém momentě začal na kapelu padat déšť dámského spodního prádélka. Spokojenost byla určitě na obou stranách, protože kapela měla k čemu přičichávat a čím si otírat pot, no a dámy dostaly přirozeně šanci k dalšímu nákupu nových nedbalek. Na konci si přítomní ještě vyskandovali několik přídavků a bylo jim slíbeno, že se kapela The Crash v Nových Hamrech objeví zase v srpnu. Tuto akci pro nás natáčel Zdeněk Kubík, a tak snad v dohledné době budeme mít nějaké video které samozřejmě dáme na tento blog i na YouTube.

Svoje další vystoupení bude kapela absolvovat 10. května 2014 kousek od Varů, konkrétně na Velasu (Velkém Rybníku) v prostorách patřícím restauraci Na Hrázi. Podrobnosti o této akci jsou na přiloženém plakátu. Na Velas se dostanete z K. Varů buď vlakem (směr Merklín) anebo vlastním prostředkem. Věříme, že se dostavíte v hojném počtu, a hlavně ti, kdo dosud neměli příležitost si staro-nové The Crash poslechnout. Těšíme se na všechny bez rozdílu.


Žádné komentáře: