Prohledat tento blog

TO ENGLISH SPEAKING READERS

This blog is dedicated to the rockband The Crash from Czech republic, which has existed since 1968 till 1971 and played mostly music from the late sixties and early seventies. In 2010, after more than 40 years the members of the band came together and again started from where they stopped in 1971. Almost complete original group was together up to 2012. Currently they play on regular basis whenever there is interest for their music. Only one original member of the band is left, namely Tomáš Stabenow - accompanying guitar. Solo guitarist Láďa Biela joined the group in 2011. New drummer Milan Bačo joined band again in 2019. He used to play with The Crash durig years 1969-1971. Latest member who joined the band in november 2019 is the bass guitarist Zdeněk Pejsar. Aim of the band is to play music of those great bygone days. This blog-page was created in order to give some information about band's history, support their effort in continuing to play and bring to you latest news about the band and upcoming performances.

The Crash

The Crash

pondělí 3. února 2014

Zdařilá akce v Irské

Vystoupení kapely The Crash v klubu Irská proběhlo v nadmíru dobré náladě a o to tady všem šlo. Spokojený byl jak pořadatel, tak i návštěvníci, kterých se na kapelu přišlo podívat celkem 60 placených a postupně se tu během večera ještě přichomejtlo dalších asi 40 lidí. Vzhledem k tomu, že v ten samý večer se ve Varech hrálo v Meteoru (Whitesnake Revival a  Dlouhej Kouř), tak si není na co stěžovat. Mezi návštěvníky jste zde mohli vidět muzikanty jako Karla Hrabáka, Pepu Plašila, Štěpána Alexu z Chomutova, Johnyho Löwingera, Sašu Tvrdíka, Roberta Koryčánka, Jaromíra Krištofoviče, Petra Nortona, Františka Hanzlíčka a další.

Co se kapely týče, tak jí trvalo asi dvě série než jí naskočil řemen a mohla to jak se patří rozjet. Bohužel byl Vítek Šebesta kvůli podstoupené operaci na oku neschopen dostatečně vidět, a proto také nemohl zazpívat skladby které normálně má ve svém repertoáru. Pouze tu a tam zpíval sbory a na basovku si musel udělat silně viditelné značky aby byl vůbec schopen hrát. Klobouk dolů, takový přístup je v kapele velmi ceněn. U mikrofonu pak musel být zastoupen Láďou Bielou a Petrem Kulišem, kteří ke konci hraní, když lidé neustále žádali o přídavky, už mleli co se hlasivek týká z posledního. K celkovému výkonu kapely bych si dovolil subjektivní názor, a to, že je zde ještě hodně práce na detailech, souhře, výběru skladeb které skutečně kapele sedí a hlavně častějším možnostem spolu hrát, ať už na zkouškách anebo vystoupeních. Jinak s vytvořením dobré atmosféry během hraní kapela problém nemá, jak ostatně dokazují reakce obecenstva z posledních vystoupení v Nových Hamrech i v klubu Irská. Radost z hraní a živá vazba s obecenstvem byla v minulosti vždy charakteristickým rysem kapely The Crash. Touto cestou chceme všem těm, kteří se na kapelu The Crash přijeli podívat, a někteří až z Chomutova, Sokolova, Kraslic, Chodova, Nejdku, Nových Hamrů nebo i odjinud, poděkovat za jejich návštěvu a vytvoření skvělé atmosféry v hudebním klubu IRSKÁ. Ještě jednou dík.


Fotky z vystoupení The Crash si můžete prohlédnout na http://galerie.crash-club.cz/?aid=110

Žádné komentáře: