Prohledat tento blog

TO ENGLISH SPEAKING READERS

This blog is dedicated to the rockband The Crash from Czech republic, which has existed since 1968 till 1971 and played mostly music from the late sixties and early seventies. In 2010, after more than 40 years the members of the band came together and again started from where they stopped in 1971. Almost complete original group was together up to 2012. Currently they play on regular basis whenever there is interest for their music. Only one original member of the band is left, namely Tomáš Stabenow - accompanying guitar. Solo guitarist Láďa Biela joined the group in 2011. New drummer Milan Bačo joined band again in 2019. He used to play with The Crash durig years 1969-1971. Latest member who joined the band in november 2019 is the bass guitarist Zdeněk Pejsar. Aim of the band is to play music of those great bygone days. This blog-page was created in order to give some information about band's history, support their effort in continuing to play and bring to you latest news about the band and upcoming performances.

The Crash

The Crash

pátek 24. ledna 2014

Zajímavosti kolem kapely

Víte, že kapela The Crash vznikla před 46 lety?

Že celkový věk všech členů současné kapely je úctyhodných 318 let? To ji věkově řadí k  jedné z nejstarších rockových kapel v karlovarském kraji.

Že náš baskytarista Vítek Šebesta právě prodělal v Praze operaci oka?

Že náš bubeník Číňan již projezdil od listopadu 2010 celkem 40.000 km na zkoušky a hraní?

Že bývalý Crash club na Suché díky němu dostal přezdívku Čína?

Že je tomu již 5 a půl roku, co zemřel bývalý zpěvák kapely The Crash Emil Fraczkiewicz a uplynulo téměř 39 let od úmrtí bývalého bubeníka Ilji Kováče?

Že tomu letos bude 44 let, co v roce 1970 skončilo vystupování původních The Crash?

Že se v kapele během let celkem vystřídalo 12 muzikantů, 2 baskytaristi, 3 bubeníci, 3 sóloví kytaristé, 2 zpěváci, 1 rytmická kytara a 1 klávesy?

Že kapela The Crash za celou svoji existenci zahrála na zhruba 150 vystoupeních?

Že již od počátku vzniku kapely s ní spolupracuje Tomáš Cuhra alias Šveska coby  spoluzakladatel Crash-clubu na Suché, jako tvůrce plakátů a výzdoby, a který je také zakladatelem Crash-club blogu, který doposud navštívilo skoro 65.000 návštěvníků, dále portálu Crash-club i skupiny Crash-club na Facebooku?4 komentáře:

tomáš stabenow řekl(a)...

tak na vysvětlenou -to je v pořadí třetí sestava The CRASH těsně po tom co nám zdrhnul Číňan za kopečky už s novým bubeníkem Milanem Bačou(první vpravo ve dřepu)Foto na sřeše "Číny"-léto1969.Pozná někdo další crasháky?

Anonymní řekl(a)...

Zleva nahoře...
Vozka, Stabenow, Bondy

zleva dole...
Emil, Číňan, Milan

jak prosté....:)
bob

Anonymní řekl(a)...

Oprava....
Dole uprostřed je Tonda Zít, můj spolužák ze ZDŠ Dukelských hrdinů na bývalém "Staliňáku".
bob

Anonymní řekl(a)...

škoda,že není foto s číňanem... kytka