Prohledat tento blog

TO ENGLISH SPEAKING READERS

This blog is dedicated to the rockband The Crash from Czech republic, which has existed since 1968 till 1971 and played mostly music from the late sixties and early seventies. In 2010, after more than 40 years the members of the band came together and again started from where they stopped in 1971. Almost complete original group was together up to 2012. Currently they play on regular basis whenever there is interest for their music. Only one original member of the band is left, namely Tomáš Stabenow - accompanying guitar. Solo guitarist Láďa Biela joined the group in 2011. New drummer Milan Bačo joined band again in 2019. He used to play with The Crash durig years 1969-1971. Latest member who joined the band in november 2019 is the bass guitarist Zdeněk Pejsar. Aim of the band is to play music of those great bygone days. This blog-page was created in order to give some information about band's history, support their effort in continuing to play and bring to you latest news about the band and upcoming performances.

The Crash

The Crash

pondělí 26. srpna 2013

Zmatky kolem jména kapely The Crash

Nerozvážný krok bývalého zpěváka kapely The Crash, který si pravděpodobně naschvál založil kapelu stejného jména jen s rozdílem dodatku Band zapříčinil, že v poslední době došlo k více nedorozuměním mezi lidmi kteří chtěli vidět původní The Crash a ne Crash Band! Sám jsem se o tom osobně přesvědčil na vlastní kůži. Na Skypu se mě lidé ptali jak je to s tím hraním na Rolavě, a že se na nás již těší. Byli docela zklamáni, když jsem jim vysvětlil, že se nejedná o nás ale o ty druhé „Crash“! Spousta lidí o existenci těch druhých Crash neví a chystala se jít specielně na nás. Další perlička která tuto bizarní situaci jenom potvrzuje je následující. Po naší poslední zkoušce ve Varech jsem se šel večer projít a čirou náhodou narazil na Longtona. Ten na mě vyvalil oči a povídá: „Jak to, že nejsi v nemocnici kde zápasíš o život?“ Já mu na to zareagoval jako co blbneš, vždyť vidíš že jsem naprosto v pořádku. On se prostě doslechnul, že bubeník od Crash byl převezen na jednotku intenzivní péče do nemocnice, a tím pádem Crash na Rolavě hrát nebudou. Tohle je přesně situace o které mluvím. Zmatek nad zmatek. Trochu inteligentní člověk by nevolil prakticky stejný název kapely vedle stávající kapely THE CRASH, protože to jenom zasévá zmatek mezi lidmi. Bylo by docela na místě, kdyby pan Vozka změnil jméno svého bandu. Určitě  by si z tisíců jmen nějaké vhodné vybral, a pokud ne, pak se dá pochybovat o jeho fantazii, v horším případě se jedná o projev zlomyslné mentality anebo dětinského chování. Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.
Číňan

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Zdravím,
občas nakouknu....
Případné tahanice o název kapely není nic nového. Na západě se to již řešilo nesčetnými soudními spory, tj. kdo to vymyslel, kdo má na to copyright, popř. kolik členů zůstalo z původní sestavy atd. V Česku např. underground Umělá hmota - v pohodě jako Vondruška tak Vopálka, když se ovšem rozhádali tak vznikla Umělá hmota II s Dinem a Umělá hmota III s Vondruškou a to už se pletlo skoro každému.
Na Bandzone.cz např. existují....(v Čechách a na Moravě)

CRASH - hip hop-rap Praha
CRASH - alternative-rock Prostějov
CRASH BOW - rap Havířov
CRASH TEST - punk-rock Veleň
CRASH DOLLS - rock´n´roll Nové Město na Moravě
CRASH Dj Team - progressive-dance music Praha

a určitě ještě další. Problém ovšem nastává, když se to vyskytne v jedné lokalitě, v jedné oblasti, v jednom kraji a to navíc ještě se stejným (nebo spíše podobným) repertoárem. Nevidím do toho jak a proč to takhle celé vzniklo....ani mi to nepřísluší hodnotit...., ale jako seriozní to rozhodně nevidím a to už kvůli lidem, kteří si chtějí poslechnout "originální" THE CRASH a teď v tom mají trošku maglajz (jak píše Číňan).
Jestli tedy vycházím z Číňanova "prohlášení"......"Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.", tj. že se s tím už těžko bude dát něco dělat, zveřejnil bych na stránkách (všude na netu :) oznámení, že se původní kapela THE CRASH distancuje od kapely Crash Band a nemá s ní nic společného.

bob

The Crash řekl(a)...

Zdravím a díky za reakci na článek. Uvést věci na pravou míru by se asi mělo v rámci předcházení nedorozumění mezi lidmi. Určitě se to z naší strany napraví, ovšem o změně jména Crash Bandu rozhoduje její lídr. Zmatky mohly být daleko větší pokud by The Crash letos hráli. Bohužel díky stávající situaci v kapele k tomu doposud nemohlo dojít. Přesto se v posledních měsících tohoto roku pár vystoupení v novém obsazení uskuteční.